sprayers
Головна
>
Новини
>
“КАЖУТЬ, УДОМА СТІНИ ПОМАГАЮТЬ. А НАМ, АГРОНОМАМ, ТОЧНО ДОПОМАГАЮТЬ РІДНІ ПОЛЯ, НА ЯКИХ МИ ПРАЦЮЄМО” –

Опубліковано:

Оновлено:

Читати:

“КАЖУТЬ, УДОМА СТІНИ ПОМАГАЮТЬ. А НАМ, АГРОНОМАМ, ТОЧНО ДОПОМАГАЮТЬ РІДНІ ПОЛЯ, НА ЯКИХ МИ ПРАЦЮЄМО” –

говорить молодий агроном Максим Щербина

Максиме, ваш батько Михайло Щербина – головний агроном ТОВ "Аграрна компанія "Нива-плюс". Мабуть, дивлячись на нього, ви й обрали саме цю професію?

Із дитинства я їздив із батьком на поля, дивився, як працює техніка, як люди стараються виростити врожай, докладаючи свого вміння та праці. І мені подобалася ця, як тоді казали, "битва" за врожай, а насправді – любов до своєї землі, що годувала й годує країну і в наш не простий нині час. Мій батько – головний агроном. Він дуже любить свою роботу. І дбає про поля, про врожай. І його робота, натхнення завжди були для мене прикладом.
І так, коли говорять про династії, то це – і про нас.

Де ви здобували професію?

У Білій Церкві. Там дуже гарний та фаховий аграрний виш – Білоцерківський національний аграрний університет. Я радий, що опановував професію саме тут. Вступив на начання 2016 року, отримав ступінь бакалавра. А п'ятий рік, на магістратурі, я вже працював. Та одночасно віддалено навчався. Виш у Білій Церкві потужний, готує гарних фахівців. Та й саме місто мені подобалося, там багато зелені, гарний парк – Олександрія. Перед магістратурою я проходив практику на дослідній станції неподалік від Білої Церкви. Відверто кажучи, мав змогу залишитися працювати в якомусь із місцевих підприємств. Але все ж вирішив повернутися додому. З літа 2021-го року працюю на "Ниві-плюс" постійно. Залишався тут і під час окупації. Бачив, як повз Іваницю проходила ворожа техніка. Понівечені поля потім потрібно було розміновувати після обстрілів. Попри це, ми працювали, особливо там, де ворожої техніки не було. Хоча деякі роботи у полях затримувалися, адже потрібно було їх обстежити. Це робили сапери ДСНС. А ми допомагали – піднімали дрон, щоби зверху оглянути територію і приблизно зорієнтуватися.

Поруч із батьком працювати легше? Чи навпаки?

На перших порах це дуже допомагало. Та й зараз батько завжди підкаже, порадить. Це сприяло тому, що я набирався практичного досвіду і знань, вміння: як кажуть, опановував секрети агрономічної праці.

За що саме ви відповідаєте?

У нас три підрозділи-компанії: «Інтер», «Агро-Трейдер», «Нива-плюс». У кожному є головний агроном, якому підпорядковуються два чи три агрономи. Я працюю у підрозділі сіл Іваниці, Щурівки, Ступаківки. В нашому підпорядкуванні близько 7000 га землі. Входимо до складу підприємства ТОВ «Аграрна компанія «Нива-плюс». Мій батько – головний агроном підрозділу. Робота цікава, хоч і складна. Агрономи можуть працювати повну добу, коли цього потребує ситуація.
Наразі проводимо обприскування культур, але й пшениця вже на підході. Відпочивати ніколи.

Чи задоволений, що обрали цю професію?

Звісно. Для нас рослини – живі творіння природи, за якими потрібно весь час доглядати і захищати їх. Коли все виходить, це радує, на душі стає гарно. Добре, що я працюю неподалік від дому, це дає більшу мобільність, економить час, та й загалом, як кажуть, удома і стіни, чи то поля, допомагають.
А надвечір, коли заходить сонце, або рано-вранці, як перщі промені освітлюють поля, відчувається піднесення, гордість за красу, яку ми творимо... Все це дорогого варте.
До речі, за час своєї роботи я дещо навчився розумітися на техніці. Можу, наприклад, впоратися з якоюсь невеликою поломкою. А не так давно нам придбали два агродрони, які дуже допомагають. Можу й ними керувати.

На "Ниві-плюс", як і загалом у групі компаній, запроваджене точне землеробство. Як це допомагає в роботі?

Звісно. "Поле в смартфоні" дуже виручає. Із телефона чи планшета можна спостерігати за роботою техніки в реальному часі, контролювати внесення добрив, засобів захисту рослин тощо. Наразі агроном майже не займається механічною роботою, це більше інтелектуальна праця.
Якщо точніше: точне землеробство – не тільки економія часу, а й коштів (мається на увазі насіння, добрива, паливо) і – людських ресурсів.

Як відпочиваєте після роботи? Чи маєте захоплення, хобі?

Відпочиваю на риболовлі. У нас тут багато красивих водойм, де можна гарно провести час із вудкою. А потім зварити смачну рибну юшку і смакувати разом із друзями... Але це вдається не дуже часто, адже весна, літо й осінь для нас, аграріїв, гаряча пора.

Людмила Пархоменко, Алла Прима
popup image

Ваш запит надіслано!

Скоро з вами звʼяжеться наш менеджер та надасть консультацію стосовно заявки! Дякуємо!