Куди аграріям подавати документи на визначення критичності після ліквідації Мінагрополітики?
У липні уряд ліквідував Міністерство аграрної політики та продовольства України — саме те відомство, яке традиційно розглядало документи агропідприємств щодо визнання їх критично важливими для економіки та надання права бронювання працівників під час мобілізації.
Відповідне рішення зафіксовано у постанові Кабміну №903 від 21.07.2025. Цим документом створено нове міністерство — Міністерство економіки, навколишнього середовища та сільського господарства України, яке тепер є правонаступником Мінагрополітики.
Тобто всі функції з розгляду документів, зокрема й ті, що стосуються визнання агропідприємств критично важливими, переходять до новоствореного міністерства.
ГАР (Державний аграрний реєстр) уже повідомив: подавати документи слід буде саме в нове міністерство — Мінекономіки, навколишнього середовища та сільського господарства. Але з однією умовою: після оновлення галузевих критеріїв.
Тобто поки що варто слідкувати за оновленнями. Агрономічна спільнота чекає на чіткий регламент подання та нові критерії, які, ймовірно, з’являться вже найближчими тижнями.