ПОСІВНА ЗАВЕРШИЛАСЯ. НАРАЗІ – НОВІ ТУРБОТИ
Розповідає заступник директора з виробництва СТОВ «Інтер», генеральний директор ТОВ «InterAGROLab» Владислав Тютюнник
Так. Погода примхлива. Спочатку було дуже холодно, зараз стало дуже тепло. Потепління прийшло із середини травня. Рослини одразу почали розвиватися дуже інтенсивно, наганяти фази, надолужуючи те, що пропустили під час холодів. Навіть техніка не витримує –навантаження на неї серйозне. А працювати треба швидко. Що ми й робимо. Бо якщо рослина пропускає фази при зростанні, можуть бути втрати врожаю.
Наразі закінчуємо обробляти кукурудзу – вносили ґрунтові гербіциди. Цього року у нас її до 20 тисяч гектарів. Ріпаку і пшениці приблизно по 4 тисячі га. Є й соняшник, нішеві культури. Горох обробляти також закінчили, як і інші посіви.
Так. Але, на жаль, ми зіткнулися зі злісним шкідником ріпаку – капустяною міллю. Якраз сприятливі для її розвитку погодні умови: висока температура і волога наробили лиха. Але ми успішно боремося зі шкідником, думаю, що все буде добре. На жаль, ходять чутки, що експорт ріпаку, а можливо, і пшениці та кукурудзи, може стати обмеженим і будуть встановлені квоти. Про це говорить один із аграрних блогерів. Якщо так станеться, це відіб'ється на цінах на внутрішньому ринку – вони неминуче впадуть. Ріпаку ж цього року посіяно менше, до того ж частина його вимерзла, врожайність, ймовірно, залишатиме бажати кращого. Це може стати підґрунтям того, що через проблеми з експортом ціна на ріпак знизиться. Від цього виграють тільки переробники, бо для них буде дешевша сировина. Якщо буде квотування, програють усі українські аграрії. При такому розкладі, коли раптом так станеться, прогнози не дуже добрі. Якщо буде великий врожай кукурудзи, це може спровокувати також введення квот. І буде непереливки. Тож сподіваємося на здоровий глузд.
Цього місяця плануємо День поля, але орієнтуватимемося на поточну ситуацію. Якщо все буде гаразд, на зазначеному заході відбуватимуться панельні дискусії, демонстрація техніки в роботі, показ сучасних зразків насіннєвої пшениці, яку ми будемо пропонувати. Також представимо продукцію нашого заводу рідких добрив – РКД, КАС, а ще послуги з точного землеробства. Запрошуємо і наших земляків, і аграріїв з інших областей. Плануємо справжнє сімейне свято для сільгоспвиробників.
Практикантів було п'ятеро. Зараз залишився один, із Бобровицького коледжу економіки та менеджменту. Якщо студент отримає водійські права, то зможе отримати у нас і роботу агронома. Троє хлопців із Висторопського аграрного коледжу наразі поїхали доздавати сесію. Ще один із студентів Ніжинського агротехнічного інституту НУБіП України, до речі, ічнянець, після практики у нас уже влаштувався на роботу до однієї з аграрних компаній. Отож життя триває. Аграрна сфера тримається. А наші компанії тримають марку.
Людмила Пархоменко, Алла Прима