sprayers
Головна
>
Новини
>
Україна вводить 10 % експортне мито на сою та ріпак — що це змінює

Опубліковано:

Оновлено:

Читати:

Україна вводить 10 % експортне мито на сою та ріпак — що це змінює

Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 13157, який запроваджує експортне мито 10 % на сою, ріпак та кользу — із періодом поетапного зниження до 5 % з 1 січня 2030 року.
Цей механізм ставить на меті збільшити внутрішню переробку й підтримати аграрний сектор.

- Мито стягується тільки з трейдерів, а ті, хто експортує власну продукцію (фермери або кооперативи), звільняються від сплати.
- Створюється Державний фонд підтримки сільськогосподарських виробників, поповнюваний за рахунок цього мита. Уряд має подати закон щодо його формування протягом трьох місяців.

- Аналітики відзначили, що мито вже призвело до зниження внутрішніх закупівельних цін:

* ріпак — до 23 900–24 500 грн/т

* соя — до 18 000–18 200 грн/т
Водночас вартість у валюті залишилась стабільною

- Представники агросектору попереджали, що малі та середні виробники постраждають найбільше, адже не зможуть самостійно експортувати врожай і змушені звертатися до трейдерів, які включатимуть мито у закупівельну ціну.

- У минулому подібні обмеження (наприклад, щодо ПДВ) уже приводили до зменшення посівних площ на сою на 34 % та втрат для фермерів близько $110 млн щороку.

popup image

Ваш запит надіслано!

Скоро з вами звʼяжеться наш менеджер та надасть консультацію стосовно заявки! Дякуємо!