Європейська Бізнес Асоціація закликає скасувати експортне мито на сою та ріпак — бізнес під тиском
Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) звернулася до Уряду та Верховної Ради з вимогою скасувати вивізне мито 10 % на сою та ріпак, введене Законом №4536-IX. Також асоціація просить передбачити механізм відшкодування мита, яке агровиробники вже сплатили після набрання чинності цього закону.
За словами представників Комітету зернових і олійних культур ЄБА, на практиці звільнення для тих, хто експортує власно вирощену продукцію, не працює через відсутність чітких правил підтвердження походження. Змішані партії сої та ріпаку утруднюють оформлення документів — це спричинило затримки у портових операціях і фактичну зупинку експорту.
Експортне мито, на думку бізнесу, не лише завдає збитків агровиробникам, але й підриває довіру міжнародних партнерів і може призвести до зниження валютних надходжень для держави. ЄБА нагадує: агросектор минулого року забезпечив близько $24,7 млрд експортного доходу, що становить близько 59% загального експорту країни.